Nosab Gürgen Cadde No:4 Ni̇lüfer / Bursa - Türki̇ye
La Smart 350 ECO est la version économique de la Smart 350, offrant les mêmes performances de base à un coût réduit. Idéale pour les budgets limités sans compromis sur la qualité.
Caractéristiques :
Contactez-nous pour un devis.
Fully automatic machine for straight tube cutting
PLC controlled colour type touch screen display
Servo motor controlled material feeding system with ball screw
Head descends on hardened linear guides
Backlash reduction for prolonged blade life
Hydro-pneumatic operation of saw head smoothes descent for optimum cut
Heavy duty, helical gear and worm gear sets in gearbox
2 speed main motor
1000 mm feeding length
Over 1000 mm multiply feeding
4 different cutting length adjustment in one material
| Diamètre Maximum de Lame | 350 mm |
| Angle de Coupe | 90° |
| Diamètre Matériau Rond (max.) | 110 mm |
| Matériau Carré (max.) | 100 x 100 mm |
| Matériau Rectangulaire (max.) | 120 x 90 mm |
| Min Length of Remaining Fire | 120 mm |
| Tension Principale | 400 V |
| Tension de Commande | 24 V |
| Puissance Installée | 4 kW |
| Current | 12 A |
| Moteur de Scie | 2,4 - 3 kW |
| Pompe à Huile de Bore | 0,09 kW |
| Pression d'Air | 6 kg/cm2 (240 l/min) |
| Vitesse de Coupe | 36 / 72 Dev. / Dak. |
| Angle Rotation | 90° |
| Diamètre de Lame | 350 mm |
| Alésage de Lame | 32 mm |
| Trous de Fixation | 2 x Diam. 11 |
| Revêtement TiN | Medium Hard Steel |
| Revêtement TiCN | High Stiffness Steel |
| Revêtement TiAlN | Stainless steel |
| Largeur | 2200 mm |
| Size | 1100 mm |
| Hauteur | 2000 mm |
| Poids Net | 1200 Kg |
| Poids Brut | 1210 Kg |
| Élément joint | Taille |
|---|---|
| SMART 350 ECO.pdf | 25.33 Mo |