Nosab Gürgen Cadde No:4 Ni̇lüfer / Bursa - Türki̇ye
La Smart 350 est la machine de sciage circulaire entièrement automatique de référence d'Ileri Teknik. Elle combine fiabilité, précision et facilité d'utilisation pour une production optimale.
Caractéristiques :
Contactez-nous pour un devis.
Fully automatic straight cutting saw machine
Servo motor controlled material feeding system with ball screw
Servo motor controlled vertical cutting system with ball screw,
PLC controlled colour type touch screen display
Heavy duty, helical gear and worm gear sets in gearbox
200 programs to save the all parameters for cutting again the same material
PLC controlled touch screen panel
20 rpm to 100 rpm blade speed by invertor,
1000 mm feeding length
10 different cutting length adjustment in one material
± 0.2 mm cutting length precision
| Diamètre Maximum de Lame | 350 mm |
| Angle de Coupe | 90° +/- 45° |
| Diamètre Matériau Rond (max.) | 110 mm |
| Matériau Carré (max.) | 100 x 100 mm |
| Matériau Rectangulaire (max.) | 120 x 90 mm |
| Min Length of Remaining Fire | 120 mm |
| Tension Principale | 400 V |
| Tension de Commande | 24 V |
| Puissance Installée | 5,6 kW |
| Current | 17 A |
| Moteur de Scie | 4 kW |
| Pompe à Huile de Bore | 0,09 kW |
| Pression d'Air | 6 kg/cm2 (240 l/min) |
| Vitesse de Coupe | 20 - 100 By İnverter |
| Angle Rotation | 90° |
| Diamètre de Lame | 350 mm |
| Alésage de Lame | 32 mm |
| Trous de Fixation | 2 x Diam. 11 |
| Revêtement TiN | Medium Hard Steel |
| Revêtement TiCN | High Stiffness Steel |
| Revêtement TiAlN | Stainless steel |
| Largeur | 2200 mm |
| Size | 1100 mm |
| Hauteur | 2000 mm |
| Poids Net | 1370 Kg |
| Poids Brut | 1390 Kg |
| Élément joint | Taille |
|---|---|
| SMART 350_0.pdf | 28.61 Mo |